Spring in Sportgastein

 

Myšlenka přesunout se z přeplněných sjezdovek a parků do přírody v nás hlodala už delší dobu. Po znovu obnovení naší běžkařské a zkusmo skialpové kariéry nám začalo chybět naše milované prkno. Po chvíli bádání a zkoumání nás nejvíce zaujal Ota a jeho Gara splitboards. Nejen proto, že Gara je českou značkou. Blížil se ovšem konec zimy, ale naše touha po volnosti a dobrodružství byla silnější, a tak jsme se rozhodli. Jdeme do toho. Velikonoční výlet do rakouských Alp byl na světě. Sportgastein, ráj freeriderů v údolí Gasteinertal se stal naším cílem. Z Prahy jsme vyrazili v noci na Velký pátek. Po osmi hodinách kodrcání se v autě jsme konečně dorazili do pětihvězdičkového hotelu ala parkoviště u nástupní stanice Goldbergbahn. 

 

         

 

 

První den jsme věnovali seznámení se s prkny a oťukávání okolí.

 

 

 

 

Jelikož jsme staří/mladí lenoši a rádi si užíváme pohodičku, najdeme si místo na šlofíka kdekoliv. A že to při tomto prosluněném víkendu nebylo vůbec těžké. Kdo by si nedal dvacet v náruči zasněžených hor?

 

 

Druhý den jsme už pojali aktivněji a vyrazili na Kreuzkogel (2 688 m n.m). 

 

 

Při výstupu jsme potkávali jednoho skialpinistu za druhým, kteří pokukovali, co že to vlastně na těch nohách máme. Odpolední sjezdy v jarním mokrém sněhu už nebyly na první zkušenou to pravé, ale alespoň ty kotouly přes hlavu tolik nebolely.

 

 

Jarní kempování na horách má svoje výhody a tím je pohodové sušení a dlouhá odpoledne v křesílkách.

 

 

Noci ještě tak pohodové nejsou, ale není nic, co by slivovička a deka navíc nespravily. 

 

 

Třetí a poslední den jsme se vydali údolím směrem k chatě Hagener Hütte (2 446 m n.m)

 

 

          

 

 

Každý den jsme vyráželi až když nás vytáhlo sluníčko. Oproti skialpinistům, kteří se tou dobou již vraceli. Naše lenost v tom hrála roli jen poloviční. Zmrzlé vrchní partie byly pro nás místy těžko zdolatelné. 

 

 

Závěrečné sjezdy, povinné foceníčko a cesta údolím k autu.

 

 

Ideální zakončení letošní zimy, totální nadšení a těšení na první vločky a pow pow pow příští sezónu. Doufejme! 

 

Jirka a Nikča

29.4.2019 18:29

Autor: Lynn

0 ks
Košík: 0 CZK
0 ks