Silvestrovský Tauplitz

Blíží se konec roku a naše mobily hlásí pěkný spád v Tauplitzu. Takže přichází před silvestrovský přesun blíže k našim domovům. Po cestě ještě zastávka v Innsbrucku na oběd a na večír již stavíme ve vesnici v Bad Mittendorf.

 

                                                                                                  SILVESTROVSKÉ MENU

 

                                                                                                                           GARA 4x4   

 

I když je to celkem nízko i zde se drží sníh a ten stále narůstá. Zalézáme do karavanu, když nás předpůlnocí probudí jen sparťanská kometa Honzík v doprovodu zlaté mládeže Ondry! Tu ráno doplní ještě dodávka z Květné a nejtěžší práce tohoto týdne může začít!)

 

 

První na prvním laně až na samotný vrchol, kde vylezeme, ale Kebule uvařil takovou mlhu, že nejde vidět špičky našich splitů/lyží. Tak tedy zkusíme jet. Po prvním zlomu zjišťujeme, že sněhu je místy nad kolena a až blikající rolba nás upozorní, že prášíme na sjezdovce!)))

První kilák v nohách a už se vezeme zpátky nahoru. Kolem sjezdovek je tolik práce, že nemá cenu odjíždět zatím do lesíků!) Ta chvíle nastane něco před polednem, a zjišťujeme, že tam je toho opravdu nad hlavu a to jezdíme i ve skupině po 10-ti!!) Točíme kola celý den a k turniketům dokonce běháme/předbíháme!) Poslední jízda končí v hospodě v půlce areálu na Plzničce a domácí pálence!)

 

                                                                                  TĚŽKÝ ŽIVOT V INNSBRUCKU Z HORAMI VŠUDE OKOLO..)

 

K autům sjíždíme až při čelovkách a večírek se přesouvá do přeplněných karavanů. Nikomu se nechce slavit plno, jelikož stále něco poletuje a ráno to vypadá na podobnou podmínku.Nakonec jsme k půlnoci nějak propili, bouchli nějaké šáňo, Sparta vystřelila do nebes nějaké peníze a šlo se spát.

Ráno nás budu padající kapky vody. Ale i to nás neodradí a vyjíždíme mezi prvníma na nahoru. Zde se moc počasí nemění a při prvních obloukách zjišťujeme, že sice něco napadlo, ale je celkem teplo a tak je sníh už dost těžký. Párkrát zkoušíme zajet do lesíku, ale včerejší přežrání se nedá již srovnat. Ale i tak užijeme ježdění až do odpoledních hodin. Přichází loučení za týdnem, který splnil všechno a těšení se na ten další!!!

 

  

 

PROTI VĚTRU

5.1.2019 07:05

Autor: "PROTI VĚTRU-Against The Wind"

Tagy: gara, Splitboarding

0 ks
Košík: 0 CZK
0 ks