Výstup na Bliggspitze

TAK TU MÁME JEŠTĚ POSLEDNÍ DÍL Z NAŠEHO VÁNOČNÍHO PUTOVÁNÍ U SOUSEDŮ RAKOUSKÝCH...

Po Štěpánské meruňkové degustaci si dopřáváme delšího spaní a přesun na winterraum Taschachhaus(2434m n.m.) si necháváme skoro až na obědovou hodinu.

 

 

Auta, karavan necháváme u Pitztalského metra a vydáváme se klidným tempem podél potoka Taschachbach. Po třech hodinkách jsme na místě a čeká nás asi nejluxusnější winterraum, co jsem zatím mohl poznat. Dříví nachystané, lahváče v pozoru(3éčka i s vynáškou-), trouba v podmínce!)
 

        Večerní klasika na Taschachhaus

 

Jelikož jsme na chatě ještě za světla, Klárka vymyslí pípákový orieňták a tak můžeme i trochu potrénovat. Spát jdeme překvapivě brzy a proto i brzký budíček není ničivý!)
Na druhý den jsme naplánovali výstup na místí klasiku Bliggspitze(3454m n.m.).

 

  

 


Jde o nenáročnou túru za doprovodu sluníčkového počasí. Během výšlapu, kromě krásných luk se na trase nachází 2 prudší úseky. Jeden směrem do sedla(c.3200m.n.m.) a potom posledních 200 výškových metrů na samotný vrchol.

 


Všechno klape jak má, až kousek pod vrcholem vyhodnotí přední skupina, že na začátek zimy je tu dost nekvalitní základ(čerstvý, přefouklý sníh bez základu), který v nás budí nedůvěru. 

 

POJĎ MI HOP!!!

 

K tomu se přidá počet účastníku výšlapu naskládaných pěkně pod sebou, ke kterému se chce přidat další 4člená skupina a proto kousek pod vrcholem rozhodneme o ústupu a bezpečném sjezdu.

 

  

                                     ENDURO V POZADÍ S WILDSPITZE

 

Všichni víme, že to bylo správné rozhodnutí a i proto se raduje z krásných prašanových obloučků a super dni, který završíme již dole u Stieglu-).
Na první šlapání sezóny to nebylo vůbec špatné!)

 

MADSON NA HŘEBÍNKU

 

 

"PROTI VĚTRU-Against The Wind"

10.1.2019 08:32

Autor: "PROTI VĚTRU-Against The Wind"

Tagy: gara, Gara Splitboarding

0 ks
Košík: 0 CZK
0 ks