Švýcarský ANDERMATT II.

 

                       Úplně ortodoxní fanoušek vlaků nejsem, ale pomalu se to mění. Dost tomu pomohla i následující návštěva švýcarského Andremattu.  

 

                                                                                                 OBERALPPASS(2044m)

 

 

Ráno odjíždíme z našeho spacího parkoviště a dodávku necháváme před nádražím. Druhým vlakem tohoto dne okolo 8.00 vyrážíme směr Oberalppass(2044m). Zážitek umocňují první vycházející paprsky, které se pomalu derou za nejvyššími vrcholky. Projíždíme kolem pomalu se budicích místních stavení a po čtvrt hodině se ocitneme již v sedle. Absolutní klid, bezvětří to je sen!)

 

 

Naše stroje přepínáme do výstupového módu a míříme směrem na vrchol Pazolastock(2740m). Po hodince se již ohříváme na jeho hřebeni a pokračujeme o kousek dál, kde sjezd na západ směrem k potoku Rein da Tuma vypadá o něco prudší. Krásný dlouhý sjezd, o který se s námi někdo podělil den před námi, ale stále je tu spousty místa s prašanem jen pro nás.

 

 

                     

 

 

Zde chvilková zastávka a znova míříme směrem nahoru. Pro výstup jsme si vybrali vedlejší dolinku, která byla již šláplá a nám to dost pomáhá. Ještě před závěrečným výstupem odbočíme více do severu a chceme vyjít a sjet z pod vrcholu Pix Tama(2749). Ale tady při sebemenším zastavení pocitová teplota ukazuje svých -15 a proto se rozhodneme to otočit dříve, jelikož před námi ještě stále zůstává poslední dnešní výstup ke kříži na vrcholu Rossbodenstock(2836m). Tady se již ukazuje fyzička první letošní/delší túry(1800m výškových) a na vrcholu jsme rádi, že nás už jen čeká poslední sjezd až do vesnice. Tento c.5km sjezd je opravdu za odměnu. Nahoře trochu ledovka, která následné přechází ve výběr vlastního prašanu, který končí až v nižších partyjích krásným firnem, jelikož sluníčko bylo dnes opravdu výživné!

 

                                                                           VRCHOLOVÝ SPOLEČNÍK A V POZADÍ NÁŠ CÍL, ANDERMATT 

 

Krásný den v nejlepší společnosti kamarádů zakončíme večír v místní hospodě. To je to co chceš!!!

"PROTI VĚTRU-Against The Wind"

13.2.2019 07:04

Autor: "PROTI VĚTRU-Against The Wind"

0 ks
Košík: 0 CZK
0 ks